Müsli si získalo obdiv po celém světě. Jedná se o zdravou snídani, kterou připravíte během krátké chvíle. Pokud ovšem nechcete kupovat müsli v supermarketech, pak máme pro vás řešení. To se nabízí v domácím musli. I to si dokážete připravit velice rychle. Kromě toho docílíte toho, že bude o to zdravější, protože do něho vložíte ingredience, jež vám popíšeme v odstavcích níže.
Domácí musli a jeho příprava
Na přípravu domácího müsli budete potřebovat hrst vlašských ořechů a nesolených neloupaných mandlí. Dále se v supermarketu poohlédněte po dýňových semínkách, chia semínkách a jemných ovesných vločkách. Nezapomeňte také na pohankové vločky, lněné semínka a kokosový olej. Na závěr je dobré mít u sebe také rýžový sirup. Ten ovšem lze nahradit také jiným druhem sirupu. Záviset bude na tom, zda vám rýžový sirup chutná či nikoliv. Není špatné ale domácí musli něčím ochutit. Právě k tomu vám poslouží výše uvedený sirup.
Jak postupovat s přípravou domácího müsli? Jako první nasekáme nesolené neloupané mandle na menší kousky. Dýňová semínka a hrst vlašských ořechů umyjte ve vodě. Teprve poté je budete moct přidat k ostatním semínkům. Dále přidejte chia semínka. Po přidání chia semínek nezapomeňte do hrnce přidat také ovesné vločky, lněná semínka a pohankové vločky. Na závěr přidáme také pár kapek kokosového oleje. Jakmile máte všechny ingredience v jedné nádobě, přichází na řadu trouba. Domácí müsli neustále hlídejte a pečte na teplotu 150 stupňů. Domácí müsli se nepeče příliš dlouho. Poznáte to podle zlatavé barvy.
Dokončující práce
Po vyndání je nutné nechat nádobu vychladnout. Po vychladnutí můžeme domácí müsli přesypat na talíř nebo do mísy. To už bude záviset na vás. K domácímu müsli si můžete dopřát jogurt nebo mléko. Rovněž to závisí na tom, zda preferujete mléko nebo jogurt. Přidat můžete také výše uvedený rýžový sirup, popřípadě jiný druh sirupu a ovoce. Výše uvedený recept je velice zdravý a nahradí tak bezesporu kupované musli.