Hrášková polévka, je-li připravená dobře bývá velice chutná. I přes to existuje velké procento strávníků, kteří tento pokrm příliš nevyhledávají. Co takhle vyzkoušet recept, podle kterého vaří i přední kuchaři? Uvidíte, že vám hrášková polévka zachutná. Kromě toho si tuto polévku budete následně připravovat mnohem častěji než doposud.
Oblíbený recept na hráškovou polévku
Jako první vám prozradíme ingredience, bez kterých se během vaření této polévky neobejdete. Připravte si tedy 300 g hrášku, 150 g slaniny, 1 litr vývaru, 2 ks brambor, cibuli, smetanu, pepř, sůl, česnek a toustový chléb na krutonky. To už bude ovšem záviset na vás, zda krutonky chcete či nikoliv. Nyní se můžeme pustit do vaření hráškové polévky. Vezměte si hrášek a nechte jej rozmrznout. Tento proces bude chvíli trvat, a tak můžete vzít olej a na něm nechat osmahnout 50 g slaniny a cibuli. Poté přidáme hrášek. Je dobré však alespoň 3 až 5 lžíc hrášku odložit stranou.
Kromě hrášku přidáme také brambory. Takto necháme orestovat a po uplynutí pár minut přidáme vývar, sůl, pepř a česnek. Jakmile budou brambory v polévce měkké, hrnec položíme stranou. Po dokončení procesu rozximujeme dohladka. Určitě toužíte po kvalitní hráškové polévce. Toho lze docílit ještě tzv. zjemněním. To provedete pomocí smetany. Po nalití smetany nechejte projít varem. Pomocí smetany dojde k dochucení hráškové polévky. Následně můžete začít hráškovou polévku servírovat. Dochutit polévku lze i jinými způsoby.
Dochuťte si hráškovou polévku na konec
Dochutit polévku můžete také opečenou slaninou a zbylým hráškem, který jste si odložili stranou. Mimo jiné lze k polévce servírovat také krutonky vyrobené z toustového chleba. Vše už bude záviset čistě jen na vás. Pokud bude polévka málo slaná, přidejte sůl dle svého uvážení. Každý člověk má jiné chutě, a tak nelze trefit množství soli v polévce během samotného vaření.