Kuřecí vývar patří k nejznámějším polévkám vůbec. Pokud je vám zle nebo jste měli vydařenou oslavu, pak nejspíš sáhnete po silné polévce. Kromě česnekové polévky je vhodnou variantou i kuřecí. Silná kuřecí polévka vás totiž dokáže postavit na nohy. Jestliže se přikláníte k tomu, že vám bohatě stačí klasický kuřecí vývar, udělejte si ho alespoň kvalitní.
Kuřecí vývar aneb připravte si vynikající polévku
Chcete-li dosáhnout poctivého kuřecího vývaru, musíte se v první řadě zaměřit na suroviny, které jsou k přípravě zapotřebí. Vezměte si tedy tužku a papír a zapište si tyto suroviny. K přípravě kuřecího vývaru budete potřebovat 1/2 celeru, 1 ks mrkev, 1 ks petržele, 3 až 5 ks bobkového listu, 5 až 7 kuliček nového koření, 5 až 7 kuliček celého pepře a 1 kg kuřecích dílu na polévku. V momentě, kdy se vrátíte ze supermarketu i s potravinami, můžete se bez problému pustit do přípravy chutné a kvalitní polévky.
Jako první si vezmeme hrnec a nalijeme do něho 2 l studené vody. Kuřecí díly omyjeme a připravíme. Jakmile máme hotovo, vložíme je do hrnce. Veškeré koření se musí nasypat do sítka, které je pro tyto účely vyrobeno. Společně s bobkovými listy se koření přidá ke kuřeti. Koření dodává kuřecímu vývaru tu správnou chuť. Polévka tak nabírá díky těmto ingrediencím ten správný směr. Poté je důležité docílit u vody bodu varu. Po splnění tohoto kroku je možné teplotu snížit a nechat přibližně 1,5 až 2 hodiny probublávat. Vodu hlídáme a dle potřeby dolíváme.
Poslední kroky před podáváním
Po uplynutí výše uvedeného času očistíme zeleninu, nakrájíme a vložíme do hrnce, kde máme vývar. Zelenina se musí vařit až do fáze změknutí. Teprve poté se dá zelenina označit za správně připravenou. Kromě toho je důležité kuře vyjmout z hrnce, abyste jej mohli obrat. Máte hotovo? Maso je obráno a připraveno? Vložte ho zpět do kuřecího vývaru. Podle svých chuti osolíme a opepříme. Můžete začít servírovat.