Guláš je považován za jedno z klasických a velice oblíbených jídel. Jakmile vstoupíte do poctivé české hospody, v jídelním lístku se guláš bude bezesporu nacházet. S největší pravděpodobností jste zvyklí na hovězí guláš. Právě hovězí maso je pro guláš typickým a nejčastěji používaným. Co si takhle ale připravit vepřový guláš, který ohromí nejenom vás, ale i vaše nejbližší?
Uvařte si vepřový guláš
Správný guláš je v první řadě o ingrediencích a v druhé řadě o samotné přípravě. Co to znamená? Že byste neměli udělat chybu ani v jednom. Ingredience tedy připravte přesně podle níže uvedeného seznamu. Mezi ingredience patří 1 kg vepřové plece, 1 kg cibule, olej, 50 g rajčatového protlaku, 20 g červené mleté papriky a vepřový vývar. Dále nesmíte zapomenout také na sůl, mletý pepř a kmín. Tyto ingredience slouží k dochucení pokrmu. Podobně si také připravte majoránku, česnek a na zahuštění starší chléb nebo jíšku.
Nyní se můžete přesunout k druhé důležité částí. Tou je příprava vepřového guláše. Jako první si nadrobno nakrájíme cibuli a následně necháme restovat na tuku, a to do té doby, dokud nechytne tmavě hnědou barvu. Takto zasypeme paprikou a necháme zpěnit. Poté přidáme trochu vody, protože by nám paprika v opačném případě zhořkla. Je potřeba pracovat rychle. Dále přidáme nakrájené maso. To by mělo být nakrájeno na kostičky. Necháme opékat a ochutíme pomocí soli, pepře a kmínu. V další fázi přidáme protlak. Protlak smažíme s masem.
Jak dokončit vepřový guláš?
Po zhotovení výše uvedených procesů zalijeme vývarem. Vývaru použijeme tolik, aby bylo po okraj masa. Nyní přidáme majoránku a česnek. Maso podusíme. V momentě, kdy je maso měkké jej vyndáme a necháme ho zahustit pomocí jíšky nebo staršího chleba. Na závěr necháme provařit a vepřový guláš je hotový.