Osobnosti

Bill Granger

Osmačtyřicetiletý Australan Bill Granger je kuchařem samoukem. Původně vystudoval umění a přes svoji brigádu jako číšník se dostal k zálibě k vaření. Nyní vlastní několik restaurací. Je známý pro svoji oblibu rozmanité a jednoduché kuchyně, kterou propaguje ve svých show i kuchařských knihách. Často se mu přezdívá australský Jamie Oliver.

Sophie Dahl

Tato britská modelka je ženou mnoha nadání. Kromě beletrie píše také kuchařské knihy. Vymýšlí recepty založené na svých emocích a vzpomínkách na dětství. To měla opravdu hektické. Navštěvovala deset škol a stěhovala se celkem sedmnáctkrát. Ochutnejte Dobroty Sophie Dahlové na Mňam TV.

Heston Blumenthal

Moderní doba si žádá unikátní styl vaření. A právě anglický kuchař a majitel třemi Michelinskými hvězdami oceněné restaurace s názvem The Fat Duck, Heston Blumenthal, vám chce v oblasti vaření předvést něco zcela nového. Navštivte experimentální svět Hestona Blumenthala, který byl za své zásluhy v gastronomii oceněn Řádem britského impéria a naučte se pod jeho vedením připravovat lahůdky, které předpokládáme, že jste ještě neochutnali. 

Kylie Kwong

Devětačtyřicetiletá australská kuchařka čínského původu zasvětí diváky do tradiční i moderní čínské kuchyně. Z Číny se do Austrálie přestěhovali její prarodiče. Kylie díky své matce a babičce, které vyznávaly čínské tradice, pronikla do tajů čínské gastronomie. Díky tomuto velkému koníčku může cenné informace o vaření předat i vám, divákům.  V Austrálii je známá pro publikaci kuchařských knih, jako moderátorka pořadů o vaření a majitelka vyhlášených restaurací.

Haylie Duff

Starší sestra americké zpěvačky a herečky Hilary Duff je známá také jako herečka, food bloggerka a jako moderátorka vlastních show o vaření. Nejprve o svých nejoblíbenějších pokrmech začala psát blog, který si čtenáři brzy oblíbili, poté následovaly vlastní pořady o vaření. Vy si teď na Mňam TV můžete společně s Haylie připravit ty nejlepší americké pokrmy.

Annabel Langbein

Všichni příznivci zdravé stravy, připravené nejlépe z vlastních zdrojů, jistě ocení novozélandskou kuchařku Annabel Langbein. Ta totiž má na přípravu pokrmů velmi specifický názor. Neuznává vaření z kupovaných surovin obsahujících konzervanty a jiné umělé přísady. Na své zahrádce si pěstuje ovoce i zeleninu, ze které posléze připravuje chutné pokrmy. A s vámi se dělí o své zkušenosti a ty nejlepší recepty, které vás nadchnou.

Nigella Lawson

Vidíte je v televizi, krásné, úspěšné a bohaté. Mnohdy byste neřekli, čím si tyto celebrity musely v životě projít. Podobně to má i osmapadesátiletá Nigella Lawson, britská novinářka, autorka víc než desítky kuchařek, za které získala mnohá ocenění. Největšího úspěchu dosáhla díky svým kulinářským televizním show. Nigella s diváky v každé show sdílí příběh každého receptu, prozrazuje, proč ho připravuje s konkrétními ingrediencemi a co pro ni znamenají.

Martha Stewart

Martha Stewart je v Americe populární nejen pro své úžasné kulinářské schopnosti, ale hlavně způsob, kterým dokáže amatérské kuchaře a pekaře naučit tajům kuchařského umění. Je autorkou mnoha kuchařek, které právem dosáhly u čtenářů a nyní již také diváků obrovské oblíbenosti. Kromě vaření je Martha také velmi zběhlá v péči o domácnost. Své zkušenosti zaznamenala v jedné ze svých dalších knih. 

Lorraine Pascale

Lorrain Pascale je britská moderátorka televizních show o vaření, bývalá modelka a známá je také pro vydání téměř milionu kuchařských knih v Anglii.

Každá epizoda nových show o vaření na Mňam TV s názvem Lorraine Pascale vás naučí vařit, začíná videem od amatérského kuchaře, který žádá Lorraine o pomoc při zvládnutí určité kuchařské dovednosti. Ta pak přichází do jejich kuchyně, aby je naučila tomu, co ovládá každý profesionální kuchař.

Jamie Oliver

Jamie Oliver patří mezi nejznámější britské kuchaře, je autorem mnoha kuchařských knih, z nich například Superfood hravě a zdravě, Jamie po italsku, Moje Velká Británie, Jamie Oliver – 15 minut v kuchyni. Je propagátorem zdravé stravy a za svůj přínos gastronomii dostal v roce 2005 Řád britského impéria. U nás je nejznámější díky svým show o vaření, které vysílá Mňam TV.

Tetovaný chef

S Markem, který má velkou zálibu v tetování, si pochutnáte na středoevropské kuchyni. Marek věří, že v jednoduchosti je krása a jde mu zejména o kvalitu. Svěží, lehké, moderní pokrmy v atraktivním provedení bude provázet zajímavými kulinářskými tipy a nápady.

Sladká Adie

Adie miluje pečení a design. A protože v obojím vyniká, můžete se v jejím podání těšit na nejlahodnější sladkosti ladící oku. S jejími recepty máte postaráno o ty nejoriginálnější dezerty.

Veget s Klárkou

Klářinou vášní je tanec, vaření a pečení. Ve své show vám ukáže, že i zdravé jídlo může být lahodné. Klárka vaří z části raw pokrmy a spoustu vegetariánských jídel. Nechte svou kuchyni provonět smoothies, arašídovým máslem nebo noky ze sladkých brambor.

Láďův Orient Express

Láďa vaří hlavně asijská jídla, má rád ostré koření a chilli papričky. A stejně tak i ostré nože, které má vytetované na paži. Ve své show se s vámi podělí o bohaté zkušenosti s přípravou exotických pokrmů. Jeho specialitou jsou Dim Sum knedlíčky, dělané na páře, které si určitě zamilujete.

Lukovo spokojídlo

Lukovo spokojídlo

Luke je Angličan, který vlastní “street food truck”. V něm cestuje po různých festivalech a dalších místech a seznamuje Čechy s tradiční karibskou kuchyní. Ve své show se zaměří na přípravu jednoduchých, rychlých receptů, které rád vylepšuje použitím neobvyklých surovin. Luke je zábavný chlapík, který vás pobaví nejen svými zábavnými historkami.

Chlap za plotnou

Martin je živel, upovídaný, před kamerou si lebedí. S ním si v kuchyni užijete spoustu zábavy! Vaří nejraději těstoviny a jídla s vůní Itálie. Kromě toho má spoustu nápadů na pokrmy, které nadchnou i ty nejmenší.