Sušit nebo nesušit? To je otázka, která trápí vášnivé houbaře, kteří najdou plantáže bedel a jako správně vášniví houbaři je všechny posbírají. Co pak ale s nimi, když už je máte třetí den na talíři a nemůžete je pak ani vidět? Nejlepší je hned ze začátku odhadnout, kolik hub sníte a se zbylé houby hned zpracovat. Jak, to se dozvíte ve článku.
Podzim si žádá trochu jiná jídla – těžší, kořeněnější, taková, která nás zahřejí na těle i na duchu. Přemýšleli jste někdy o tom, že když už se nám na podzim mění jídelníček, stálo by za to také změnit koření, které používáte? Něco na té myšlence bude, co říkáte? Proto si dnes společně připravíme lahodné aromatické koření, které vás nebude stát téměř nic, jen trochu námahy při hledání bedel a potom elektrickou energii, kterou spotřebujete sušením.
Pokud les dá a vy najdete větší množství bedel, pořádně je očistěte od všech brouků, slimáků a jehličí a nakrájejte je na plátky cca 0,8 cm široké a rozložte je ideálně na pláty sušičky. Sušení bez ní je trochu složitější a nemáte zaručeno, že houby nechytnou plíseň.
Sušení bez sušičky – co se nám osvědčilo:
- bedly rozložte na plech vyložený pečicím papírem
- uložte do teplé suché místnosti
- ráno i večer houby otáčejte a sledujte, jestli nechytají plíseň
- opakujte několik dní, dokud houby pořádně neuschnou
- pokud je venku teplo a svítí slunce, můžete houby první dvě hodiny sušit na slunci, potom je sušte ve stínu