Všichni máme zažité určité vzorce stravování. Předali nám je naši rodiče nebo jsme se je kdesi dočetli či „jedna paní povídala“, převážně na sociálních sítích. Mnohdy se potom divíme, když zjistíme, že to, co jsme dlouhá léta pokládali za jediné správné, se po letech ukáže jako omyl. Přečtěte si následující článek, věříme, že v něm najdete něco, co vás překvapí.
1. Jogurt bez přidaných konzervantů nevydrží déle než tři dny – NENÍ TO PRAVDA
Jogurty obsahují ušlechtilé mikroorganismy, které přirozeně prodlužují jejich trvanlivost. Podobně je tomu také při výrobě kysaného zelí nebo vína. Trvanlivost těchto výrobků je delší, protože vzniklé látky zabraňují růstu mikroorganismů. Jogurt i bez přidaných konzervantů může při dodržení hygienických pravidel při výrobě vydržet v lednici i měsíc.
2. Obsah vápníku je vyšší v plnotučných mléčných výrobcích – NENÍ TO PRAVDA
U mléčných produktů platí přímá úměra – čím víc bílkovin, tím vyšší obsah vápníku. Protože ale obsah bílkovin se v mléčných výrobcích snižuje se vzrůstajícím množstvím tuku, platí jednoduché pravidlo: čím tučnější je jogurt/mléko/smetana, tím méně obsahuje bílkovin a tedy i vápníku. Nízkotučný jogurt tedy ocení nejen vaše štíhlá linie, ale také kosti.
3. Kouření nemá vliv na množství vitaminu C v těle – NENÍ TO PRAVDA
Množství vitaminu C, které je přítomno v našem organismu, může věřte nebo ne ovlivnit kouření. Vykouřením pěti cigaret denně přijdete o 750 mg vitaminu C. Pro zajímavost se doporučuje denně přijmout 60 mg vitaminu C.