Věděli jste, že javorový sirup můžete uchovat v mrazáku? Kam uložit ořechy a co udělat s přebytkem mrkve? Tyto a podobné tipy se dozvíte ve článku.
Bobulovité plody
Drobné bobulovité plody rychle sesychají nebo chytají plíseň. Jak je skladovat tak, aby co nejdéle vydržely a přitom si zachovaly co nejvíc vitaminů? Pokud je dáte zmrazit, takto uchované vám vydrží až jeden rok. Před zmrazením je osušte, pokud byste do mrazáku uložili mokré ovoce, zmrzla by vám na něm voda, a to by nebylo příjemné jak chuťově, tak na spotřebu energie.
Nakládaná zelenina
Mražení není jediným způsobem, jak uchovávat zeleninu. Na zimu si připravte zeleninu nakládanou, je velmi zdravá. Kromě okurek takto můžete zpracovat také rajčata, zelí nebo mix zeleniny, která se hodí například do pomazánek. Nakládaná zelenina vydrží kolem dvou let.
Co lze usušit
Zdravou svačinku si třeba na zimní dny připravíte pomocí nasušení zeleninových chipsů. Při dobrém skladování vám vydrží i dvě desítky let. Sušit můžete mrkev, cuketu, petržel. Stejně tak i jablka. Doma sušené chutnají obzvlášť skvěle.
Co s ořechy
Pokud máte větší množství ořechů, které nezpracujete, vložte je do igelitového sáčku a zamrazte je. V mrazáku vám vydrží až dva roky.
Javorový sirup
Když si nenecháte ujít javorový sirup na palačinkách, můžete jeho větší množství skladovat v mrazáku v jeho originálním obalu.
Med
I poté, co med zkrystalizuje, je stále stejně kvalitní. Pokud máte rádi tekutý med, dejte krystalizovaný med do teplé vody a on znovu získá svoji konzistenci. Kupujte med raději přímo od včelaře než z obchodu.
Mléko
Jestliže máte rádi mléko a z nějakého důvodu potřebujete doma mléko s prodlouženou trvanlivostí, sáhněte po mléku sušeném.
Ocet
Když ho skladujete v těsně uzavřené lahvi, vydrží i dva roky.